Cordless trim router M1808DAH4Z
For price information, please visit your country’s website or contact your local dealer.
Find a dealer
More information
Articlenumber
M1808DAH4Z
EAN
Battery voltage
18 V
No load speed
30000 /min
Weight (without battery pack)
1.2 kg
Tool length
109 mm
Tool width
100 mm
Tool height
229 mm
Warranty (months with registration)
36
Brake
Yes
Spindle lock
Yes
LED light
  • Collet cone(A) 1/4 inch
  • Wrench 23mm